6 Adımda Aksesuar Seçimi

Doğru seçilen aksesuarlar, kıyafetinizi sıkıcı bir görüntüden muhteşem ve bir o kadar da canlı bir görünüm kazanmasını sağlayabilir. Eğer aksesuar yanlış seçilmişse hem kıyafetinizin hem de sizin görünüşünüzü bozabilir. Aşağıdaki tavsiyeler, gardırobunuzu canlandıracak aksesuarları seçmenize yardımcı olacak bir başlangıç ​​noktasıdır. Unutmayın her şey ayrıntıda gizlidir. İyi bir ayrıntı her şeyi güzel gösterebilir. İşte 6 Adımda Aksesuar Seçimi nasıl yapılır sorusunun cevabı.

1. Adım

Aksesuarınıza uygun bir kıyafet değil, kıyafetinize uygun aksesuarlar seçin. Aksesuar satın almadan önce, hangi kıyafeti giyeceğinizi ve bu kıyafetleri nasıl giyeceğinizi bileceksiniz.

2. Adım

Aksesuarlar, kıyafetinizin ağırlığına uygun olmalıdır. Mesela, ağır kumaştan etek veya takım elbise giyiyorsanız, sandalet giymeyin.

3. Adım

Yüzükler harika bir aksesuar, ama bir seferde abartılı sayıda ve görünümde onları kullanmanız sizi komik duruma sokabilir. Bakımlı eller ve tarz sahibi yüzükler sizi en iyi yansıtacaktır.

4. Adım

Yüzünüzü güzel gösteren küpeler takın. Uzun bir yüze sahipseniz, uzun sarkan küpelerden kaçının. Küpelerin uzun çizgileri yüzün daha uzun görünmesini sağlar. Uzun, ince bir yüze sahipseniz, yüzünüzün genişliğini vurgulayan küpeler seçin.

5. Adım

Küpelerinizi giydiğiniz kıyafetlerin tarzına uydurun. İnci küpeler en iyi şekilde şık bir kıyafet ile giyilir ve gösterişli görünürler. Süslü küpeleri kullanmayı ise kutlama veya parti programlarında kullanmak için ayırın.

6. Adım

Ayakkabılar mükemmel bir aksesuardır ve kıyafetlerin görünümünde gerçekten fark yaratabilir. İş yerinizde siyah veya kahverengi  renkli ayakkabı tercihiniz olsun.Kalın ve parlak renkli tasarlanmış kıyafet giydiğiniz vakit, sadece ince topuklu ya da düz bir ayakkabı seçin. Şayet daha karmaşık renk içeren bir ayakkabı kullanırsanız, bu durumda sert bir eleştiriyle karşılaşmanız söz konusu olabilir.

Aksesuar seçimi yaparken gittiğimiz ortama göre seçim yapmak karşıdaki insanları etkileme noktasında kolaylık sağlayacaktır. 6 Adımda Aksesuar Seçimi konusuna daha fazla ayrıntı sizde ekleyebilirsiniz. Belli başlı ve önemli olanları sizle paylaşalım istedik. Abartı ve aşırı karışık renkli aksesuar kullanımından kaçının. Kendinizi en güzel ve sade gösterecek ürünleri tercih edin.Güzel günler dileği ile.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here