Pazar, Temmuz 12, 2020

Ağız Kokusu Çekmemek için 3 İpucu

Must Read

Şehidin Son Mektubu

Şehidin Son Mektubu Çocuk Esirgeme Kurumunda yetişen;ŞEHİT komando uzman çavuş. MURAT AKMAN'ınailesi olmadığı için...

Stresi Azaltmanın 5 Basit Yolu

Stresli durumları yönetmeye yönelik ipuçları Stres hayatımızı olumsuz etkileyen bize zorluklar çıkaran hiç başımıza...

İyi Bir Masaj Harika Bir Gün

Masaj, insanların kendilerini iyi hissetmesini , zihinsel ve gerekse bedensel olarak rahatlamaları için uygulanan çok eski bir...

Ağız kokusu insanlar için bulunduğu ortam kalabalık ise endişe oluşturabilir.  Büyük bir iş görüşmesine, iş arkadaşlarınızla önemli bir toplantıya giderken, ilk buluşmada bir hamle yapmadan önce veya hatta sadece arkadaşlarınızla konuşurken bile nefes almak istemezsiniz. Ağız kokusu günlük yaşamınızı etkileyebilir, ancak bunu kafanızda yersiz düşünce boyutuna getirmenin lüzumu yok. Ağız kokusundan kurtulmak sandığınızdan daha kolaydır. Size vereceğimiz basit ama etkili  tavsiyeler ağız kokunuzu  gidermek için  yardımcı olacaktır.

Ora Fırçası Alın

Şimdi soracaksınız  Ora Fırçası nedir diye? Sadece diliniz için tasarlanmış özel bir fırça türü. Bu fırça, dilinizi temizleyerek  ağız kokusundan kurtulmanıza yardımcı olmak için özel olarak yapılmıştır. Ora Brush’ın tasarımcıları,  normal bir diş fırçasının ulaşmakta zorlanabileceği kötü nefesin dilinizden geldiğini iddia ediyor. Bir Ora Fırçası bir diş fırçasıyla aynıdır ve işi doğru yapmak için doğru kıllara ve fırça açısına sahip olduğundan ağız temizliği için günlük kullanım listenize eklemenizi tavsiye edeceğim bir şeydir.

Yine de dişlerini fırçalaman gerektiğini unutma ve en azından günde bir kez diş ipinide bunun yanında kullanmalısın. Ağız temizliğini sağlamak ve güzel kokmasını sağlamak için ağız hijyeni, kokulardaki plakları dişlerinizden ve bakterileri dilinizden yok ederek nefesinizi taze tutmanın bir anahtarıdır.

Kötü Nefes Almaktan Kaçının

Kötü ağız kokusu oluşturacak  bir sürü yiyecek ve içecek mevcut. Sigara içmek veya diğer tütün ürünlerini kullanmak, nefesin kötü kokmasında büyük katkı sağlar. Bu ürünler çok rahatsız edici bir kokuya sahiptir ve ağzınıza yapışabilir, bu da o kötü nefesi sürekli solumanızı sağlar. Bu, bırakması zor bir alışkanlık olabilir, ancak iyi ve kokusuz bir  nefes almanız gereken bir ortamda iseniz    sigara içmekten kaçınmalı veya yarım saat  veya daha fazla süre  tütün ürünü içmemek için elinizden gelen çabayı göstermelisiniz.

Kötü nefesin ortaya çıkmasında  alkol veya kahve gibi içeceklerinde rolü büyüktür. Bunlar nefeste oluşan  bakterilerin daha hızlı büyümesine neden olmaktadır. Diğer yiyecekler de aynı etkiye sahip olabilir, bu yüzden keskin kokusu olan yiyeceklerden de işiniz bitene kadar  kaçınılması gerektiğini unutmayın. Tüm bunlardan vazgeçmek zorunda değilsiniz, ancak bunları tüketirken önemli ve toplum içine çıkmanız gerektiğinde almayın. Bunları alsanız bile ağzınızı bol su ile çalkalayıp dişinizi fırçalama imkanı varsa fırçaladıktan sonra toplantı vs. yerlere gitmenizi öneririrm.

Ağzınızı Nemli Tutun

Sabah kalktığınızda nefesinizin koktuğunu hissederseniz bunun sebebi uyurken ağzınızdan nefes alma durumu oluştuğu içindir. Bakteriler kuru ortamı sever ve o ortamı bulduğu an çoğalmaya başlar. Ağzınız uzun süre kuruduğunda bakteriler çoğalmaya devam eder ve nefesiniz dakikalarca daha da kötü kokar. Ağzınızı nemli tutmak için düzenli olarak su içtiğinizden emin olun. Kötü nefesi uzak tutan tükürük üretimi olmasına rağmen, içme suyu tükürük üretimine yardımcı olabilir, ayrıca su ağzınız için durulama işlevi görür. Çiğneme çikleti ayrıca tükürük üretmenize ve nefesinizin kötü kokusunu örtmenize yardımcı olabilir.

Gün boyunca su içerek, kötü kokulu yiyecekleri atlayarak kötü kokuyu kesebilirsiniz. Bu ipuçlarını akılda tutarak ve günlük alışkanlıklarınıza ekleyerek, gün boyu kokusuz nefes almanızı sağlayabilirsiniz. Ağız kokunuz kalıcıysa, diş hekiminize gidin ve ağız kokunuzun nedeni olabilecek bir sağlık sebebi olup olmadığına baktırın.

Kaynak : BiggieTips

Not : Kaynak olarak kullandığımız web sitesi yabancı içeriğe sahip.Biz sizler için Türkçeye çevirip paylaşıyoruz içerikleri.Ve içeriğini aldığımız yerin web sitesini kaynak olarak linkini sizlere sunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest News

Şehidin Son Mektubu

Şehidin Son Mektubu Çocuk Esirgeme Kurumunda yetişen;ŞEHİT komando uzman çavuş. MURAT AKMAN'ınailesi olmadığı için...

Stresi Azaltmanın 5 Basit Yolu

Stresli durumları yönetmeye yönelik ipuçları Stres hayatımızı olumsuz etkileyen bize zorluklar çıkaran hiç başımıza gelmesini istemediğimiz bir şey aslında....

İyi Bir Masaj Harika Bir Gün

Masaj, insanların kendilerini iyi hissetmesini , zihinsel ve gerekse bedensel olarak rahatlamaları için uygulanan çok eski bir terapidir. Masaj, öncelikle insanın dokunulma...

Hayat Üç Gündür

Hayat Üç Gündür Bulut bulut bembeyaz bir rüyadır çocukluk. Sonraya sadece ha­tırlananlar kalır. Kenarı tırtıklı sararmış fotoğraflardır vesikaları!...

5 Ülke ve 5 Futbolcu

Futbol dünyası bir çok ünlü oyuncuya ev sahipliği yaptı. Yetiştirdiği ülkeler farklı da olsa bu sporcuların ortak dili şüphesiz futboldur. Sizler için...

More Articles Like This