Perşembe, Şubat 20, 2020
Ana Sayfa Sağlık Akupunktur Sırt Ağrısını Tedavi Edebilir mi?

Akupunktur Sırt Ağrısını Tedavi Edebilir mi?

Sırt ağrısı, insanların çeşitli sebeplerden dolayı muzdarip olduğu fiziksel acılardan biridir; sadece hareketliliğinizi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda bel ağrısı da hastalar için yaşam kalitesini düşürür. Yalnızca yerden düşmüş bir kalem almak için başkasına muhtaç olduğunuzu veya yattığınız yerden  kalkmak için beş dakika vakit harcadığınızı düşünün. Fiziksel sorununuz bedensel veya psikolojik nedenleri ortaya çıkardığında  gerçekten bu durum insan için çok acı bir hal alabilir..

Sırt ağrısı için kullanılan değişik tedaviler vardır; ağrı kesici ilaç, sırt ağrısından kurtulmanın en yaygın bir çeşididir, fakat yüzde yüz kalıcı bir çözüm değildir ve yan etkileri vardır. Pek çok kişi ameliyatı tercih eder, ancak ameliyatın çoğu vakit ağrıyı tamamıyla yok etme durumu  olmaz ve ameliyatın ne gibi sonuçlar çıkaracağını asla bilemezsiniz. Ağrı kesici özelliği olan masajlar bir süre rahatlama sağlar, ancak yine de  kalıcı bir çözüm değildir.

Çoğu insan sırt ağrıları için akupunkturu tercih eder; Akupunktur uzmanları ağrının temel nedeninin tedavi edebileceğini iddia etmese de, akupunktur tedavisinin ağrıyı azalttığı veya yok ettiği ispatlanmıştır.

Akupunktur yüzyıllardan beri kullanılan eski bir tedavi metodudur. Geleneksel bir Çin yöntemidir ve vücuttaki enerji akışındaki dengesizlikleri tedavi etmek için iğneler kullanarak yapılır. Aynı anda dolaşımı uyarmaya yardımcı olur ve vücuttaki elektrik akımlarının akışını destekler.

Dergilerdeki veya televizyonda çıkan fotoğrafları görmüş ve tedavinin sancılı bir süreç olduğu görünebilir. Başlangıçta küçük bir sızı hissi hissedilir.Genellikle seansı 40 dakika yapılan ve ortalama 5 veya 6 seans devam eden bir tedavidir. Tedavi, daha iyi bir uyku ile birlikte vücutta huzur, uyum ve sağlık hissi veriyor.

Akupunktur tedavisi sırt ağrısı için iyidir, çünkü akupunktur kullanımının ağrıyla mücadele eden endorfin salgıladığına ve ağrıyı tedavi etmenin olası bir yolu olduğuna inanılmaktadır.

Sağlıklı ve huzurlu bir hayat geçirmeniz dileği ile.

Kaynak : Owais Siddiqui 

Not : Kaynak olarak kullandığımız web sitesi yabancı içeriğe sahip.Biz sizler için Türkçeye çevirip paylaşıyoruz içerikleri.Ve içeriğini aldığımız yerin web sitesini kaynak olarak linkini sizlere sunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments