Pazar, Temmuz 12, 2020

Bilgisayarınızda Olması Gereken 5 Program

Must Read

Şehidin Son Mektubu

Şehidin Son Mektubu Çocuk Esirgeme Kurumunda yetişen;ŞEHİT komando uzman çavuş. MURAT AKMAN'ınailesi olmadığı için...

Stresi Azaltmanın 5 Basit Yolu

Stresli durumları yönetmeye yönelik ipuçları Stres hayatımızı olumsuz etkileyen bize zorluklar çıkaran hiç başımıza...

İyi Bir Masaj Harika Bir Gün

Masaj, insanların kendilerini iyi hissetmesini , zihinsel ve gerekse bedensel olarak rahatlamaları için uygulanan çok eski bir...

Hayatımıza internet girdi gireli pek çok işlemler çok kolay hale geldi.Özellikle fatura ödemelerini sıra beklemeden yapmak veya bir yakınımıza bankada sıra beklemeden internet ortamından eft veya havale yapabiliyoruz.Tabi internet ortamı göründüğü gibi masum değil.Tamam hayatımızı kattığı kolaylık kesinkikle reddedilemez.İnternette sörf yaparken veya işimizle ilgili çalışmalar yaparken güvenlik çok önemli. Size tavsiye edeceğim programlardan en az 2 veya 3 tanesini yüklemeniz sizi bir çok güvenlik açığından veya virüs , trojen veya rootkit lerden koruyacaktır. İşte bilgisayarınızda olması gereken 5 program.

1- Ultra Adware Killer

Bu program benim 2 veya 3 günde bir kullandığım ve kesinlikle tavsiye ettiğim bir programdır.Programın çeşitli sağladığı yararları sıralayalım;

 • Web tarayıcınızda yahut masa üstün de reklam gösteren, popup açan, alışveriş yardımcısı olduğunu açıklayan rahatsız edici reklam yazılımlarını ve uzantılarını bulup siler.
 • Tarayıcıyı açtığınızda açılış sayfasının istemediğiniz bir web sitesine yönlendirildiğini ve bu siteyi tarayıcı ayarlarında kitlendiğini görürsünüz. Program bu noktada devreye giriyor ve bu durumu düzeltiyor.
 • Özellikle reklam virüslerini temizleme konusunda çok iyi.

2- Malwarebytes Premium Anti-Malware

 • Gelişmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma, casus yazılımdan koruma ve anti-rootkit teknolojisi ile kötü niyetli programları eş zamanlı olarak tespit eder ve programı kaldırır.
 • Dosyalarınızı korumak için proaktif olarak çalışan tescilli teknolojiye sahip bilinmeyen ve bilinen fidye yazılımını etkisiz hale getirir.
 • Kimlik bilgilerinizi öğrenmek veya bankacılık hesap bilgilerinize ulaşmak için kullanılan kimlik avı dolandırıcılıklarını belirler ve anında müdahale eder. 

3- USB Disk Security

Usb virus koruma programdır.Bilgisayarınıza virüs sadece internet ortamından bulaşmaz. Arkadaşlardan emanet aldığımız Usb belleklerde kendini gizlemiş VBS virüs, solucan, trojan, keylogger, diğer malware gibi zararlıları engeller.

4- Avast Premier Antivirüs

 • SafeZone Özelliği ile bankacılık işlemleri veya internet üzerinde alışverişinizi güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Anti-Spam özelliği ile bilgisayar korsanlarına karşı üstün koruma.
 • Fidye Yazılımı Kalkanı
 • Tüm web kamerası saldırılarını engeller ve fidye yazılımlarını onlar devreye girmeden önce durdurur.
 • Akıllı bulut tabanlı tespit sistemiyle bilgisayarınızı, ev ağınızı ve parolalarınızı sıfır saniye tehditlerine karşı korur. 
 • Akıllı Antivirüs, CyberCapture, Davranış Kalkanı, Akıllı Tarama, Fidye Yazılımı Kalkanı, Otomatik Yazılım Güncelleyici, Sandbox
  gibi diğer özellikleride mevcuttur.

5- Norton Power Eraser 

 • Norton Power Eraser, kendine has yöntemlerle en ince ayrıntıya kadar tarama yaparak bilgisayarınıza bulaşmış ve çeşitli virüs programları tarafından tespit edilemeyen riskleri bularak bunları yok etmenize yardımcı olur.
 • Bu program bilgisayar sisteminize ilave bir güvenlik katmanı oluşturarak, bilgisayarınızı tehditler karşısında daha güçlü bir koruma sağlayan ücretsiz bir programdır.

Tavsiye ettiğimiz ve bilgisayarınızda olması gereken 5 program sizi en güvenilir şekilde koruyacaktır. Güvenli ve güzel günler dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest News

Şehidin Son Mektubu

Şehidin Son Mektubu Çocuk Esirgeme Kurumunda yetişen;ŞEHİT komando uzman çavuş. MURAT AKMAN'ınailesi olmadığı için...

Stresi Azaltmanın 5 Basit Yolu

Stresli durumları yönetmeye yönelik ipuçları Stres hayatımızı olumsuz etkileyen bize zorluklar çıkaran hiç başımıza gelmesini istemediğimiz bir şey aslında....

İyi Bir Masaj Harika Bir Gün

Masaj, insanların kendilerini iyi hissetmesini , zihinsel ve gerekse bedensel olarak rahatlamaları için uygulanan çok eski bir terapidir. Masaj, öncelikle insanın dokunulma...

Hayat Üç Gündür

Hayat Üç Gündür Bulut bulut bembeyaz bir rüyadır çocukluk. Sonraya sadece ha­tırlananlar kalır. Kenarı tırtıklı sararmış fotoğraflardır vesikaları!...

5 Ülke ve 5 Futbolcu

Futbol dünyası bir çok ünlü oyuncuya ev sahipliği yaptı. Yetiştirdiği ülkeler farklı da olsa bu sporcuların ortak dili şüphesiz futboldur. Sizler için...

More Articles Like This