Merhaba sevgili dostlar. Bugün sizlere sunacağımız görseller ilgi çekici özellikte. Biliyorsunuz sosyal medyanın yaygın olarak kullanılması ile insanlar kendi becerilerini daha rahat sergiliyor ve daha çok insanın çalışmalarını görmesini sağlıyor. Sosyal medyada gezerken bir makyaj sanatçısının çalışmalarına denk geldim. Ben bu resimleri görünce şaşırdım ve bu çalışmayı yapan makyaj sanatçısını canı gönülden tebrik ettim. Makyaj sanatçısı gerçek böcekler kullanarak çarpıcı derecede görseller oluşturmuş. Gerçek Böcekler ile Çarpıcı Sonuçlar . İşte onlardan bir kaçı..

Mermi Karınca Türü ile Yapılan Makyaj Çalışması

Gerçek Böcekler ile Çarpıcı Sonuçlar
Mermi Karıncası : Boyu iki buçuk santimetreye kadar ulaşabilen, ısırdığı zaman mermiyle vurulma hissiyatı veren ve bu hissin yirmi dört saat devam ettiği rivayet edilen karıncadır.

Pembe Başlı Jewel Beetle

Bu böceklerde görülen yanar dönerlik , dış iskeletteki pigmentlerden kaynaklanmamakta, bunun yerine, kütikül içindeki mikroskopik dokunun seçici olarak yansıttığı yapısal renklendirmeden kaynaklanmaktadır. belirli yönlerde ışığın frekansları. Bu, kompakt bir diskin birden fazla rengi yansıtmasını sağlayan aynı etkidir.

Mavi Ay Kelebek

Gerçek Böcekler ile Çarpıcı Sonuçlar
 Mavi Ay Kelebek, çeşitli ülkelerde 20 farklı alt türde bulunan kara kelebekler türüdür. 
Adlarını, erkeğin kanatlarındaki iki parlak mavi yuvarlak yamadan alırlar ve karanlık gökyüzündeki ‘mavi ay’a benzerler.

Peygamber Devesi

Gerçek Böcekler ile Çarpıcı Sonuçlar
Dua eden bir peygamber devesi görsel ipuçlarını çözmesine yardımcı olmak için birlikte çalışan iki büyük, bileşik göze sahiptir. Fakat garip bir şekilde, dua eden peygamber devesi, göbeğinin alt kısmında, arka bacaklarının tam önünde bulunan tek bir kulağa sahiptir. 

Monarch Kelebekleri

Monarch kelebekleri, larvalarında süt yosunu yapraklarının yapraklarını besleyerek yedikleri Kardiyak Glikozitler adında bir zehir depolar. Bunlar bazen omurgalı avcılarına zararlıdır, ancak omurgasız avcıları üzerinde etkisizdir.

Burada bayan olsam makyaj yapan kişi olmak istemezdim sanırım. makyaj yaptım arkadaşım tebrik ederim :). Özellikle mermi karıncası beni ürküten böcek cinsi oldu. İşin şakası bir yana gerçekten güzel bir makyaj çalışması olmamış mı? Yorum boyutu bırakıyorum.Gerçek Böcekler ile Çarpıcı Sonuçlar türü paylaşımlar için bizi takipte kalın ve yazılarımızı paylaşmayı unutmayın. Ne kadar çok kişiye ulaşırsak o kadar fazla insan sitemizden fayda görecektir.

Kaynak : Yasemin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here