Perşembe, Şubat 20, 2020
Ana Sayfa Sağlık Kadınların Sağlıklı Bir Yaşam Sürmek İçin Aklında Tutması Gereken 5 Şey

Kadınların Sağlıklı Bir Yaşam Sürmek İçin Aklında Tutması Gereken 5 Şey

Kadınlar son zamanlarda  hayatın akışına kendilerini o kadar kapılıyorlar ki sağlıklarını kontrol etmek  için neredeyse vakitleri kalmıyor. Yapılan bir araştırmada çoğu bayanın ailelerine öncelik verdiği ve başka bir şey üzerinde çalıştığı ve ayrıca kendi sağlık sorunlarını görmezden geldiği görülmüştür. Sağlık problemlerinden bazıları ilk etapta ciddi olmayabilir ve bu nedenle sorun önemsenmez. Bu sağlık sorunları daha sonra önemsenmediği için ciddi bir sağlık sorunu haline gelir. Bundan dolayı, tüm kadınların sağlıklarına her şeyden daha çok  öncelik vermeleri ve ailelerine daha iyi bakabilmeleri için en son fitness trendlerini bilmeleri gerekir. Unutmamak gerekir ki , ailen her zaman sana ihtiyaç duyar, bu yüzden kendine iyi bakman şart olur.Sağlıklı bir yaşam sürmek her kadının hakkıdır.

İşte her kadının günlük bakımına eklemesi gereken günlük sağlık ve güzellik önerileri.

1) Sabah yürüyüşü

Çok  geç uyumuş olabilirsiniz veya dışarıda havanın çok soğuk olabilir, ama bunlar bahane olmamalı. 30-45 dakikalık bir aktivite tüm bayanlar için çok önemlidir. Sabahları yürüyüşe çıkmak sizi günün geri kalanında  sizi zinde tutar, aynı zamanda ciğerleriniz için son derece önemli olan temiz havayı teneffüs etmenizi sağlar.Sağlıklı bir yaşam sürmek için yürüyüş yapalım.

2) Germe

Her gün yürümek biraz monoton hale gelebilir ve günlük işleriniz için  zamanınız azalıyor olabilir, vücudunuz ısınana kadar 10 dakika boyunca tempolu bir yürüyüşe çıkın ve ardından 10 dakika boyunca germe hareketleri yapın. . Bunu düzenli yapmak kesinlikle vücudunuzu formda tutacaktır.

3) Meditasyon

Kadınlar aynı zamanda çalışıyorsa akşam eve stresli bir şekilde geliyor. Aile, iş, günlük işler vs. aklınıza ne gelirse. Stres, sağlığınıza kesinlikle zarar verebilecek etkiler çıkarabilir, bu yüzden  olumlu ve güzel düşünceler ile kendinizi sakinleştirin. Bu zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu gevşetecek ve sizi çok sakin bir hale getirecektir.. Her gün bunu yapın ve stresinizin ne kadar azaldığını görün.Sağlıklı bir yaşam sürmek için olumlu düşünmek gibisi yok.

4) Limon Suyu

Neredeyse her yerde okumuşsunuz dur , sabahları limon suyunun içilmesi sindirim sisteminizi kuvvetlendirmeye yardımcı olduğunu. Gerçekten de  öyle.  Vücudumuz akşam yemeğinin sindirilmesinden dolayı uykudayken çok fazla asit salgılar ve sabahları mide astarımız asitlidir ve bu nedenle alkali bir içeceğin olması mideyi nötralize eder. Her sabah ılık suda limon suyu içmeyi alışkanlık haline getirin.Aynı zamanda zayıflatma etkisinin de olduğu bir gerçektir.

5) Doktor kontrolleri

Tüm kadınların meme kanseri için “Pap Smear”, diyabet için “kan şekeri”, düzenli aralıklarla tiroid düzeyleri, kalsiyum ve vitamin düzeyleri gibi önemli tıbbi testleri yaptırmaları çok önemlidir. her türlü bozukluğu en baştan tespit edin ve önleyin. Ayrıca herhangi bir hastalığı uzak tutmak için düzenli kontroller için jinekoloğunuza danışın.

Her şeyden önce günlük sağlık ipuçlarını takip ederek, her kadın yoğun yaşamlarında sağlıklı ve formda kalabilir, kendilerine ve ailelerine kolayca bakabilir.

Bu ipuçlarını herkesin günlük yaşamında kolayca takip edebilir.

Bu basit günlük sağlık ipuçlarını takip edin ve sağlıklı kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments