Perşembe, Şubat 20, 2020
Ana Sayfa Hayvanlar Alemi Çok Nadir Görülen Köpek Türleri

Çok Nadir Görülen Köpek Türleri

Evet değerli WebBlog okuyucuları yeni bir konu ile sizinle beraberiz. Her gün yeni bir konu paylaşmak gerçekten mutluluk verici bizler için. Sizlere konu paylaşımı yaparken kendimizde konu içeriklerinden fayda sağlıyoruz. Bizlerde birşeyler öğreniyor hafızamıza yeni şeyler girmesini sağlıyoruz. Bu sefer sizlere çok nadiren rast gelinen köpek türleri hakkında bilgi verelim dedik. Bu köpek türleri gerçekten bir başka.Buyrun başlayalım.

Tibet Mastifi

Tibet mastifi kökeni Tibet olduğu bilinen büyük,iri cüsseli ve kuvvetli bir köpek cinsidir. Tibet mastiflerinin boynunda aslanın kine benzer yele vardır. Tibet mastifi dünyanın en pahalı köpeği unvanına sahiptir.

Tibet mastifleri 12-15 yıl yaşayabiliyorlar. Mizaç olarak İnatçı, Israrcı, İlgisiz, Zeki, İradeli, Koruyucu bir yapıya sahiptirler. Valla ben tırstım yolda görmek istemem şahsen:). Maazallah adamı kaptımı bırakmaz.

Pomeranian

Orta Avrupa’nın Pomeranya bölgesi adını alan Spitz tipi köpek türüdür. Çoğunlukla süs köpeği olarak beslenirler. Çok tatlı sempatik tir kendileri.

Yetişkinleri 3,5 kğ’a kadar çıkabiliyor. 12-16 yıla kadar ömürleri vardır.Mizaç olarak dışa dönük, zeki, sosyal, aktif, oyuncu ve dost canlısıdır. Köpek dediğin böyle olacak sevimli mastif neydi öyle :).

Peruvian İnca Orchid( Peru İnka Orkidesi)

Çevik, akıllı ve hızlı olan Perulu İnka Orkide, Peru’da geliştirilen zarif bir görünüme sahip bir köpek türüdür. Canlı ve tetikte olan bu köpekler çok iyi avcıdırlar aynı zamanda. 


Yetişkinleri 12 kğ’ma kadar çıkıyor.11-12 yıl yaşayabildikleri biliniyor.Mizacen sevecen, zeki, hayat dolu, atik, koruyucudurlar.

Komondor

Komondor kendine güvenen, korumacı ve sadık bir köpektir. Ailesi ya da evi için bir tehdit unsuru olmadığı sürece sakin ve arkadaş canlısıdır, bir tehdit olduğunda ise korumak için hiç tereddüt etmeden canı pahasına dahi olsa kavga eder. Komondorlar bazen inatçı ve bağımsız olabilirler, ancak uygun şekilde sosyalleştirilmiş ve eğitilmiş ise iyi bir aile ilişkisi kurar. Komondorlar’ın geniş kafatası ve çenesi, badem şeklinde gözleri ve üçgen şeklinde kulakları vardır. Komondorlar düşük tuttukları kuyruğa ve geniş ayaklara sahiptir.

Tibet Mastifi daha iyiymiş sanırım. Büyük konuşmamak lazım. Temizliği zor olur bunun:).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments