Cuma, Şubat 28, 2020
Ana Sayfa Sağlık Diş Hekimi Seçerken Dikkat Edilecek 5 Şey

Diş Hekimi Seçerken Dikkat Edilecek 5 Şey

Eyvah! Dişimiz ağrıyor ve o günde diş ağrısından dolayı diş  doktorundan randevu aldınız. Diş doktoruna giderken genellikle çoğumuzu korku kaplar ve tedirgin oluruz. Hele o damaktan iğne vurma işi aklımıza gelirse tedirginlik 2 kat artar. Yine de diş ağrısını veya rahatsızlığınız ne ise randevuya gitmek sağlığımız için katlanmamız gereken bir durum. Durum daha kötü duruma dönüşmeden tedavi olmamız gerekli. Ama doğru diş hekimi seçmemiz gerektiği hakkında bir fikrimiz yoksa ne yapmamız gerekiyor ?

Uygun bir dişçi seçerken aşağıdaki ipuçları size yol gösterecektir.

1-Değerlendirmeler

Daha önce muayene olan hastaların yapmış olduğu yorumları okumak önemlidir. Bir diş hekiminin tedavisinden çok memnun olan kişiler, kendisi iyi hizmet aldığı için diğer hastalarında aynı hizmeti alması için bu doktoru tavsiye etmekten mutluluk duyacaktır. Tedaviden memnun olmayanlar da memnuniyetsizliklerini belirtmek için bu hekim hakkındaki görüşlerini paylaşacaklardır. Her zaman estetik diş hekimliği hizmeti dahil tüm uygulama alanlarında iyi değerlendirme alan bir diş hekimini seçmek en iyi yoldur.

2. Yer

Tedavi olmak isteyen bir çok insan  yaşadığı ya da çalıştığı yere yakın olan bir diş hekimine gitmeyi tercih eder. Bunun nedeni öğle tatilinde veya işten kısa bir süre izin alarak yer yakın olduğu için  tedavi olup hızlı bir şekilde iş yerine geri dönmek olacaktır..

3. İletişim Becerileri

Bazı diş hekimlerinin iyi iletişim becerilerine sahip olmaması talihsiz bir durumdur.. Diş hekiminiz sizi tedavi ederken kendinizi rahat hissetmenizi  sağlamalı  ve tedavi uygulaması hakkında size bilgi vererek  sizin emin  ellerde tedavi edildiğinizi size hissettirmelidir.

4. Teknolojik İmkanlar

Bir diş hekimi seçerken, kullanılan ekipman türünü görmek önemlidir. En son teknolojiye sahip bir klinik olduğundan emin olun, çünkü bu tedavinin daha yüksek bir başarı oranı ile bitmesini sağlayacaktır. En son tedavi yöntemlerini kullanan ve kendini  güncel tutan bir  dişçiye güvenebilirsiniz.

5. Deneyim

Yeterli tecrübeye sahip bir diş hekimi bulmak önemlidir. Tıp mesleğinde, deneyim hayati fonksiyona sahiptir. Diş hekiminin mesleğinde kaçıncı senesinde olduğu önemlidir. Tecrübeli bir hekim daha hızlı ve akılcı yöntemlerle sizi tedavi edecektir. 

 Yukarıdaki faktörleri göz önüne aldığınızda, size kaliteli hizmet verecek bir diş hekimi arayabileceksiniz. Bu size diş problemlerinize kalıcı bir çözüm sağlayacaktır.

Kaynak : William Jam Smith  

Not : Kaynak olarak kullandığımız web sitesi yabancı içeriğe sahip.Biz sizler için içeriği Türkçeye çevirip paylaşıyoruz.Ve içeriğini aldığımız yerin web adresini kaynak olarak linkini sizlere sunuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments