Bazen yapacak birşeyler arıyoruz insanoğlu olarak.Kimimiz doğaya atıyor kendini kimimiz arkadaş ortamına. İnsan bazen yalnız kalma duygusu taşıyor içinde ve yalnızken yapmak istedikleri oluyor. Yalnızken yapmak istediğiniz bir şey aklınıza gelmediyse haydi film izlemeye.Sizlere imdb oranı yüksek ve benide etkileyen hayatınıza katkısı olacak 2 film önerim olacak.Şimdiden iyi seyirler

1- Anand (1971 )

İmdb : 8,7

1971 yılı Hint yapımı baş rollerinde Rajesh Khanna ve Amitabh bachchan’ın oynadığı Hrishikesh mukherjee filmi. Yakın zamanda izleme fırsatı bulduğum gerçekten en mükemmel film diyebilirim. Bana kalırsa Hint sinemasının da en mükemmel filmleri arasında da kendisine yer bulan bir film diyeyim.Filmin konusu , kanser hastalığına yakalanan bir adamın* ömrünün son zamanlarında hayatını dolu dolu yaşayarak yakın çevresindeki insanlara yaşama sevinci aşılamasını anlatıyor. Bu zamana kadar izlemediğime pişmanım.

2- Taare Zameen Par (Her Çocuk Özeldir 2007)

İmdb : 8,4

Hint filmlerinde görmeye alışık olduğumuz yüz olan Aamir Khan’ın baş rolünü oynayıp aynı zamanda filmi yönettiği filmin türünün dram olması sebebiyle insanı duygulandıran hatta ağlatan bir film. Disleksik hastalığa sahip bir öğrencinin resim öğretmeninin sayesinde ‘normal’ dünyaya uyum sağlamasını anlatan duygusal bir film. Bu film ayrıca çocuk ve ebeveyn ilişkilerindeki yanlışları göz önüne sermesiyle de dikkatleri üstüne çeken de oldukça eğitici bir yapım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here