Perşembe, Nisan 2, 2020
Ana Sayfa İlişkiler En Gözde Kişisel Gelişim Okulu : Aile !

En Gözde Kişisel Gelişim Okulu : Aile !

Ailenin Hayatımızdaki Önemi

Aile hayatı  günlük yaşantımızın vazgeçilemez bir  parçası şüphesiz. Kişiliğimizin tam manasıyla oluşmasında en çok katkı sağlayan toplumun en küçük parçası. Aynı zamanda yaşantımızı şekillendirmemizi sağlayan sevgi dolu bir kurumr. Bize sevginin, şefkatin, özenin, doğruluğun ve özgüvenin değerini öğretiyor ve hayatta  başarıya ulaşmak amacıyla lüzumlu olan bütün bilgileri önümüze seriyor menfeatsiz ve samimi şekilde.

Aile ortamı , kendin olabileceğin ve kendini bulabileceğin eşsiz ve en nadide ortam. Bu ortam huzurun ve mutluluğun en tavan yaptığı gerginliğin ise en az yaşanan durumda yaşandığı bir mücevher adeta.Bu ortamda  her birey  size yardım etmek amacıyla hiç bir art niyet  taşımadan dertlenir o dertle. Aile, etrafınızdaki problemlerle dolu bir yumak içinde  bulduğunuzda kendinizi sizin için bir çıkış yolu oluverir bir bakmışsınız. Zor zamanlarda  hayata sıkı sıkı bağlanmanıza ve hayatınıza neşe ve sevinç katmanıza destek olur bir çırpıda.

Hayatımızın en mühim hedeflerinden biri, başarılı  bir kariyer oluşturmaktır kendimize. Ailemiz  güçlü bir geleceğe sahip olmamız  amacıyla kenetlenir bize çalışarak. Ailenin önemi o kurumu oluşturan fertlerden  biri tatile çıktığında ya da aile üyelerinden birinin başına kötü bir olay geldiğinde anlaşılıyor en çok. Çünkü yalnız kaldığını anlıyor birey.En acı ve en tatlı hatıraları saf ve temiz olarak yaşıyoruz bu kurumda.Tatile giden kişinin veya başına kötü bir olay gelen aile fertlerinin bir an önce gelmesini veya hasta ise iyleşmesini bekliyor ve ona yalnız ve kimsesiz olmadığını hissettiriyor.

Bu devirde çoğu insan aile hayatının önemini anlamıyor malesef. Vakitlerinin çoğunu arkadaşlarıyla geçirmeyi tercih ediyorlar. Fakat  problemlerle çevrili durumdayken, aileleri vardı yanında sorunlardan kurtulmalarına yardım eden. Zor zamanda , en iyi arkadaşlarımız bile bize yardım etmeyi reddettiği vakit, bize yardım etmek amacıyla yanımızda olan tek  ailemiz vardı. Bu nedenle, bütün fertlerin ailelerine herhangi bir şeyden daha fazla değer vermesi ve aile üyeleriyle zaman geçirmekten daha fazla keyif alması çok daha güzeldir yaşam kalitemiz için.

Gülen Gözler , Neşeli Günler ve Diğerleri

Bizler aile sıcaklığını Neşeli Günlerde ayrı tattık. Gülen gözlerde ise aile olunca insanın yanında nelerin başarılabileceğini gördük. Kişisel Gelişim okullarının en büyüğü ve yücesidir aslında bu kurum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments