Perşembe, Şubat 20, 2020
Ana Sayfa İş Hayatı Girişimci Olmanın Başlıca Avantajları Nelerdir?

Girişimci Olmanın Başlıca Avantajları Nelerdir?

Bir girişimci, başarı sağlamak amacı ile  bir marka oluşturan ve gelecekte o markanın iyi yerlere gelmesi için gerekli tüm stratejileri ortaya koyan kişidir. Bu tür insanlar zihinsel olarak iyidir ve başkalarının nasıl düşündüğünü bilirler. Onların eşsiz stratejileri ve bazı harika davranışları yanı sıra değişik konular hakkında düşünme yetenekleri girişimci unvanını almalarını sağlar.

Girişimci için risk faktörü vardır  ancak gelir miktarı da aldığı riskle birlikte artar. Bu kolay bir iş değil, çünkü her yaklaşmakta olan zorlukla başa çıkmak için zihinsel ve fiziksel olarak hazırlıklı olmak durumundasınız. Ayrıca diğer işletmelerle de rekabet etmek zorundasınız. Girişimci olmak göründüğü gibi kolay değildir , ancak bir kariyer yapmayı düşünüyorsanız, o zaman bu girişimde avantajlar elde etmek için 5 ipucunu okumanız size katkı sağlayacaktır.

1. Kendi programınıza göre çalışın

Çalışanların çoğu 9 ila 5 saatleri arası çalışmaktadır. Ancak girişimcinin çalışmak için belirli bir saati yoktur.Onlar  her zaman seyahat ederler ve iş toplantılarına katılırlar. İstedikleri zaman çalışabilirler ve bu esneklik nedeniyle mevcut ihtiyacı karşılamak için en iyi programı oluşturabilirler.

Bir girişimci gündüz mesai saatlerinden memnun değilse, geceleri sadece bir dizüstü bilgisayar ve bir fincan kahve içerek çalışabilir. Bu, insanların girişimci olmayı seçmesinin bir nedenidir.

Dezavantajı ise çoğunlukla 8 saatten fazla çalışmak zorunda olmanızdır. Kendi çalışma saatlerinizi seçme özgürlüğüne sahip olsanız da, istatistikler girişimci olmanın sık sık günde 10 ila 18 saat çalışacağınız anlamına geldiğini göstermiştir. Bu atasözünü gerçekten yaşadıkları için “Vakit Nakittir” diye hiçbir fırsatı kaçırmak istemezler.

2. İnandıklarınızı yapın

“Sevdiğiniz şeyi yapın, gerekli kaynaklar sonra gelecektir.” Peter McWilliams

Popüler girişimci paylaşımlarının çoğu, temelde “Siz Olun” gibi benzer bir mesaja sahiptir ve bu bir girişimci için çok önemlidir. Girişimciyseniz, neye inandığınızı, neyi sevdiğinizi ve neye tutkunuz olduğuna göre çalışmaktasınız. Bu girişimci olmanın vazgeçilmez bir parçası.

Sevdiğiniz şeyleri yapma fırsatınız olursa, ilk yapmaya karar vereceğiniz şey ne olacaktır? Başlarken karışık bir zihnin olmayışı önemlidir, aksi halde ne yapacağınıza ve nasıl yapacağınıza karar vermekte zorlanacaksınız.

Girişimci önemli rolünü bilir ve hayallerini gerçekleştirmek için doğru stratejiyi bulur. Aynı zamanda bir şeye inanıyorsanız ve ona ulaşmak istiyorsanız, girişimci bir ruha sahip olmak sizde harika bir duygular yaşamanızı ve o işi severek yapmanızı sağlayacaktır.

3. Kendi işinizin patronunu olun

Sen patronsun ve çalışanlarını işleri üzerinde çalışmaya yönlendirmek zorundasın. Özünde, çalışanlarının senin hayallerini gerçekleştirmeleri için o işi en iyi şekilde takip etmelerini sağlıyorsun.

Çalışanlarınız vereceğiniz  talimatları dinlemeli ve onların nasıl çalışacağını belirlemek için kurallar ve çalışma yöntemleri ortaya koymalısınız. İçlerinden bazıları  söylediklerinize uymuyorsa, başta cezai yaptırımlar belirlemeli yine uymuyorsa iş akdinin feshini gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte, çalışanlarınızın her birine nasıl çalışacaklarını söyleyerek nasıl yardım edeceklerine dair yeni bir sorumluluklar belirlemelisiniz. Ekipler oluşturmalı ve zamanla ekipleri geliştirmek için doğru stratejileri belirlemelisiniz. Doğru stratejiler ve güvenilir bir çalışan ekibiyle gelecekte daha da iyi  işler yapabilirsiniz.

4. Zorluklarla mücadele etmesini bilin

Karşılaştığınız zorluklarla yılmamanız gerektiğini bilmeli ve en iyi stretijiler ile o problemleri çözüme kavuşturacağıza inanmalısınız. Problemleri çözmek özgüveninizi kendinize getirecek ve sadece şirketinizde çalışanların değil, sayısız insanın hayatını değiştiren bir kişi olarak saygı ve takdir göreceksiniz . İyi bir girişimci, birincil kalitenin etkili bir şekilde çalışmak ve birçok kişiye etkili bir strateji ile iş sağlamak olduğu sayısız özelliğe sahiptir.

“Zorlukları aşmanın tek yolu, yeni girişimlerde bulunmaktır.” Goethe

 Yeni bir girişimci ya da yaşlı biri olmanız farketmez, aktif kalmak ve yeni taktikler hakkında düşünmek zorundasınız. Girişimciliğin gerçek gücü budur.

Sonuç

Girişimci bir ruha sahip olmak gerçekten kolay bir şey değil. Çok çalışmalı, hayallerinize inanmalı, iyi para yatırmalı, çeşitli girişimci fikirlerini takip etmeli ve daha pek çok şey yapmalısınız. Umarım, bu metodlar girişimciliğin önemini anlamanızı sağlayacak ana faktörleri öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Kaynak : BiggieTips

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments