Perşembe, Nisan 2, 2020
Ana Sayfa Genel Gurbetçi Kişilerin En Çok Mutlu Olduğu 5 Ülke

Gurbetçi Kişilerin En Çok Mutlu Olduğu 5 Ülke

Çoğu insan dünya var oldu olalı yaşadığı yeri, yurdunu, toprağını terk edip hayatın getirdiği zorluklardan dolayı değişik coğrafyalarda yaşam kurmak, yeni yerleştiği yerin ekmeğine, suyuna, insanına alışmak ve oranın kültürüne uyum sağlamak durumundadırlar. Bu durum eskiden beri mevcuttur. Bu sebepler den dolayı gurbetçi olmak gerçekten zordur.

İnsanlık tarihinin ekonomik ve sosyal durumlardan dolayı göç etmek zorunda kaldığını, göç eden toplumların gittikleri yerdeki kültürden etkilenmeye başladıklarını,  kültür çatışmaları yaşadıklarını, bazı toplumların dışlandıklarını, bazılarının ikinci sınıf insan muamelesi yaşadığını, bir kısmının ise tam tersine yaşamına zenginlik ve kalite kattığını, ticaret, ilim,  yeni bir kültür öğrendiklerini okumuşsunuzdur dergilerde veya kitaplarda.

Yurtdışına taşınmanın genellikle göz ardı edilen bir yanı da  iş, aile veya sosyal çevredeki yaşanan değişiklikler de olabilir. Yine de evden uzakta da olsanız yeni yaşamaya başladığınız topraklar da  ne kadar mutlu olacağınız da önemlidir.

Bir araştırma şirketi 187  ülke de 20 binden fazla gurbette yaşayan insanları bulup onlar ile ilgili yaşadığı ülkelerde araştırma yaptı. Araştırma sonucuna göre gurbetçilerin en çok memnun ve huzurlu yaşadığı o ülkeleri sizlerle paylaşmak istedik. İşte Gurbetçilerin en mutlu oldukları ülkeler.

İşte o ülkeler !

1. Meksika

Gurbetçi
% 90 oran ile Mutlu olduklarını söyleyenlerin en fazla olduğu 1.ülke

2. İspanya

Gurbetçi
% 89 oran ile Mutlu olduklarını söyleyenlerin en fazla olduğu 2. ülke

3. Portekiz

Gurbetçi
% 87 oran ile Mutlu olduklarını söyleyenlerin en fazla olduğu 3. ülke

4. Malezya

Gurbetçi
% 83 oran ile Mutlu olduklarını söyleyenlerin en fazla olduğu 4. ülke

5. Filipinler 

% 80 oran ile Mutlu olduklarını söyleyenlerin en fazla olduğu 5. ülke

Gurbetçi olmak gerçekten zor bir meziyet. Aileden, sevdiklerinizden ve en önemlisi vatandaşlarınızdan başka bir ülkenin de yaşamını sürdürmek herkesin katlanacağı bir durum olmamıştır. Hele yanınızda kimse yok ise bilmediğiniz ama yaşamaya mecbur olduğunuz o ülke de. İnsan sevdikleri ile umutludur hayatta. Bu yüzden onların değerini bilelim. Mutlu ve huzurlu ömürler dileği ile. Bizi takipte kalmaya devam edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments