ölmeden önce
ölmeden önce

Zaman su gibi akıp gidiyor. Hele hele 40 yaşından sonra iki kat daha hızlı geçiyor zaman.Çocukken büyümeyeceğimizi düşünürdük. Birde ekmek elden su gölden olunca demeyin hayatın keyfine :). İnsan malesef yaşadığı hayatta zamanın kıymetini bilmiyor. Daha çok para kazanayım hırsına kapılıp giderken mutlulukları yaşayacak zamanı malesef ayırmıyor kendisi ve yakın çevresine. Peki giden zamanı geriye almak mümkün mü? Şimdilik hayır..İleridede mümkün olmayacağa benziyor.Şimdiye kadar kendimiz için birşey yapmadıysak en azından ölmeden önce birkaç tavsiyeyi yapalım ve hayatımıza renk katalım. İşte ölmeden önce yapılması gereken bazı şeyler..

1- Motosiklet Gezisi Yapın

ölmeden önce
Motosiklet Gezisi Yapın

İnsanlarımız motosiklet konusunda ön yargılı davranırlar. 2 lastik şeytan işidir araba dururken motosiklete mi binilir vs vs.. Motosikletin tadına varılsa ondan vazgeçilemeyeceğini anlar aslında insan. Hele hele yaz mevsiminde motosiklet turuna gittiğinizde püfür püfür esen rüzgarı iliklerinize kadar hissetmenin hazzını başka bir şeyde bulamazsınız.Ve maceralı yolculuklar , istediğiniz yerde durup konaklamak yeni mekanlar keşfetmek ve semaverde çayı koydunuz mu bunların yanına demeyin keyfine..Ölmeden önce denemek güzel olsa gerek:).

2-Bungee Jumping Yapın

ölmeden önce
Bungee Jumping Yapın

Bungee Jumping i duyunca bu seçeneği hemen es geçelim diyenlerinizi duyar gibiyim:). Epeyce bir yükseklikten kendimizi yere bırakıyoruz. Aşağı inene kadar bi kaç kilo verebilirsiniz korkudan:) . Ölmeden önce yaşamımıza adrenalin katmak iyidir . Kalp rahatsızlığı olanların yapması sakıncalı olabilir.

3-Safari Turu yapın

ölmeden önce
Safari Turu yapın

Arkadaş hadi anladık bungee jumping yaptırdın bize heyecan kattık hayatımıza derken safaride nereden çıktı diye kulaklarımı çınlattınız sanırım. İnsanoğlu doğayı yaşamalı ki hayatına daha değer versin. Bir aslanın avına nasıl sinsice yaklaştığını gözleyin ve hayatınızı sorgulamak için örnek alın. Bir yaşamın nasıl bir anda son bulduğunu, bundan daha iyi anlayamazsınız sanırım. Ölmeden önce kesinlikle deneyin derim.

4- Hız Trenine Binin

ölmeden önce
Hız Trenine Binin

Çığlıklar atacağınız ve hayatınız boyunca unutamayacağınız korkulu ama heyecanlı anlar yaşayın. Bunu en yakın arkadaşınızla veya en sevdiğiniz kişilerle yapın. Korku dolu gözlerle baktığınız ama içinizdeki o binme arzusunu da bastıramadığınız zamanların pişmanlığını yaşamayın. Ölmeden önce Gidin ve mutlaka deneyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here