Saçım İçin Hangi Şampuanı Seçmeliyim ?

Bir genç kızın daha hayatı karardı. Annesi ile beraberken boşandığı eşi ile tartıştıkları sırada boğazına sapladığı bıçakla ve ben ölmek istemiyorum haykırışları ile kameralara poz verdi Emine Bulut. O kızının anne ne olur ölme haykırışları. İnsanlığımdan utandım. O kız  yerine kendimi koydum o sahneye. Aynı şey benim de başıma gelebilirdi diye. Düşünsenize bir anda hayatınızda kimse kalmıyor bıçak darbesi ile. Yapa yalnız dertleşeceğiniz dert ortağı var ise saniyeler içinde ölüyor. Bu sadece bir örnek daha niceleri var örnek olarak. Psikolojisi bozulmuş o kızın travmayı ne kadar sürede ve kim bilir ne zorlukla   atlatacağı? İleriki hayatına umutla bakacağı kendini yalnız hissetmeyeceği kimse olmadan bir daha nasıl güvenir insanlara ? Ölmek istemiyorum ! Yeter Artık ! Anne Ölme Lütfen ! Ne olur Ölme! :(Bu kin bu katliamlar bu düşmanlıklar nereye kadar ?      

Her geçen gün daha kötü haberler geliyor Yetmez mi artık ?

Her sabah yeni güne uyandığımda bir yıkıcı haber almak istemiyorum artık. Ne oluyor bize ? Ne istiyoruz birbirimizden veya neyi paylaşamıyoruz aramızda. Kaç can daha gidecek ve kaç aile parçalanacak. Bireylerin arasındaki sıkıntıları hep masum çocuklar mı çekecek? Bu dünya ve bu güzel ülke hepimize fazlasıyla yeter. Bir ve beraber olup sımsıkı ailevi bağları kuvvetli tutup huzurlu ve mutlu yaşamak varken bir dedikodu veya aslı astarı olmayan dedikodularla kaç can daha toprağa verilecek ? Yazmak istediğim ama yazamadığım üzüntüden boğazıma düğümlenen o kadar kelime var ki.

Ahlaki yozlaşmanın tavan yaptığı zaman diliminden geçiyoruz. Dedenin torununa tecavüz ettiği   erkeğin eşini bir kaşık bile doldurmayacak bahane ile bıçakladığı daha örneği sonsuz olaylar. Bunu yapanlar insan olamaz. Nasıl midesi kaldırıyor bu nobranca hayvandan öte davranışları yapanların. Hele birde hak etti bunu diyip polis eşliğinde cezaevine giderken gülerek poz vermeler ! Bir yaptırım olmalı bunlara. Yaptırımdan ziyade ahlaki ve manevi eğitimler fen bilimlerinin yanına ve bir o kadar önem arz edecek şekilde konulmalı. Varsa ailede psikolojisi sıkıntılı kişiler ülke çapında tespit edilerek psikolojik tedavileri gerçekleştirilmeli. Aile yapısına ters ensest ilişkileri tetikleyen yayınlar kesinlikle yasaklanmalı. Yasak aşkı tetikleyen her türlü materyaller imha edilmeli. Maddi zenginliğin yanında insanın iç dünyasını aydınlatılacak yapımlar artmalı ve bu çocukken güzel işlenmeli insanların  içine.

Aklımda olmayan bir konu idi yazdıklarım. Düzensiz devrik cümleler içeriyor. Kusura bakmayın şimdiden. Bir duygu patlaması yaşadım. Herkes mutlu ve huzurlu olsun. Kimse yalnız bırakılmasın. Geleceğe umut dolu gözlerle bakılsın ve  insanların birbirine güveninin artıracak sosyal ortamlar oluşturulsun. İnternette bulunan sosyal medya mecraları aileler tarafından denetimli bir şekilde az kullandırılsın. Diyeceklerim bu kadar. Hiç ama hiç iyi değilim arkadaşlar. Duygularımı anlatmakta yetersiz kalıyor kelimeler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here