Para Biriktirmenin Bir Kaç Basit Yolu

Hayatı devam ettirmemiz gereken ana unsur paradır elbette.Kimimiz maaşlı çalışarak kimimizde ticaretle uğraşarak para kazanmanın yollarını arar. Parayı kazanmak önemli. Fakat parayı kazanmaktan daha öne çıkan bir konu var. Kazandığımız parayı biriktirmek. İstediğiniz kadar çok para kazanın kazancınızın bir kısmını biriktirmez iseniz o para çabuk bitecek hatta eksi duruma bile düşer duruma geleceksiniz. Bizde sizler için Para Biriktirmenin Bir Kaç Basit Yolu paylaşmak istedik.

Bireysel Emeklilik İle Para Biriktirme

Bireysel emeklilik sistemi bence para biriktirmenin en etkili yollarından sadece birisidir. Gençken kazandıklarımızı yaşlandığımızda kullanmak için en aktif yollardan biri. Her ay bütçenizi bozmayacak şekilde düzenli bir ödeme ile yaşlılığınıza katkı sağlayabilirsiniz. Bu sistemde Türkiye’de devlet her ay yatırdığınız paranın %25’i kadar üzerine ekleme yapıyor. Bu sistemi hiç bırakmadığınızı düşündüğünüzde 10 yılda ciddi kazanç elde etmişte oluyorsunuz.Tabi 3 yıl bireysel emeklilik ödemesinden çıkmamanız gerekiyor.

Her Ay Gram Altın Alarak Para Biriktirme

Altın güvenli liman olarak tabir edilen bir yatırım aracı. Ve hiç bir şekilde popülerliğini kaybetmiyor. Banklar yatırım hesabı adı altında altın hesabı açıyor.Paranız kadar altın alma fırsatı sunuyor. Sizde döviz , hisse senedi veya başka yatırım aracına güvenmiyorsanız her ay kişisel bütçesini sarsmayacak şekilde altın alımı yapabilirsiniz. Böylece düzenli bir birikim sağladığınız gibi paranızı kar ettirmiş olursunuz.

Arkadaşlarınızda Para Günü Yapmak

Herkes aynı ekonomik şartlara sahip değildir şüphesiz. Kimi 1 kazanırken kimi 2 kazanıyor. Olsun bu dünyanın sonu değil. Önemli olan çok kazanmaktan ziyade düzenli bir gelir elde etmek. Özellikle bizim ülkemiz olan Türkiye’de kişiler 6 şar 7 şer 12 şer sayı size kalmış her ay belli bir miktar belirlenmek şartı ile kura yolu ile gün dediğimiz sabit ödemesi olan bir sistem. 12 kişi olduğunuzu düşününü ocak ayında başladığını günün varsayın ve her ay sabit ödemenin 100 TL olarak belirlendiğini düşünün. 12 kişi 100 TL den 1200 TL para biriktirmiş oluyorsunuz. Bu parayı birden çıkarmayı isterseniz o ay bütçeniz zarar görecektiniz. Uzun vadeli ve etkili para biriktirme yöntemi. Hemde krediye ihtiyaç duymuyorsunuz ve arkadaşlar arasında ki birlik ve beraberliğinizde artıyor.Yani sadece para biriktirme yok bu sistemde.

Şüphesiz daha fazla yöntem var para biriktirmek için. Ben şimdilik aklıma gelenleri sizinle paylaşmak istedim. Eğer sizlerinde para biriktirmek için bizim bilmediğimiz metotlarınız varsa bizlerle paylaşın. Sizle beraber herkes kazansın! Fakat şunu kesinlikle unutmayın. Para biriktireceğim ve daha fazla kazanacağım diye sağlığınızı ve mutluluğunuzu kaybetmeyin. Para her zaman kazanılır fakat mutluluk ve sağlık korunarak kazanımı devam eder.Para Biriktirmenin Bir Kaç Basit Yolu adlı paylaşımımız herkese bir fikir ve düşünce getirmesi umudu ile.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here