Salı, Nisan 7, 2020
Ana Sayfa Güzellik Şimdi Cilt Onarım Vakti !

Şimdi Cilt Onarım Vakti !

Sonbahar ayına girmiş olduğumuz bu dönem de yaz tatili sonrası kendi cilt sağlığınız için bakım yaptırmanız önemlidir. Cildinize nasıl bakarsanız cildinizde size o derece sağlıklı güzelliğini sunacaktır.Şimdi tatil sonrası Cilt Onarım Vakti !

Leke , ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ,solgun ve mat görünümün etkili ve pratik bir yolu Canlandırıcı Hyaluronic Acid enjeksiyonlarıdır. Ciltte sağladığı parlaklık ince kırışıklıklarda azalma ve elastikiyet artışı nedeniyle Gençlik Aşısı yada Işık Dolgusu gibi tabirler atfedilen bu Canlandırıcı  Hyaluronic Acid içerikli enjeksiyonların klasik dolgulardan farkı nedir?

Cildinizi bir bina olarak hayal edelim, buna göre hacim ve şekil veren büyük moleküllü  Hyaluronic Asit içeren dolguları bu binanın temelinde ve yük taşıyıcı kolonlarında kullanıyoruz!

Canlandırıcı etkiye sahip küçük partiküllerden oluşan Hyaluronic Asidleri ise binanın dış yüzeyine ve çatısına uyguluyoruz. Yani canlandırıcı enjeksiyonlardaki amacımız hacim ve şekil vermekten ziyade ince kırışıklıkları yok etmek , nemlilik ve elastikiyet sağlamaktır.

Cildimizdeki hücreleri milyonlarca küçük balonlar olarak düşünelim! Bu balonlar su ile dolu iken zarları gergin ve parlaktır ve milyonlarcası yanyana geldiğinde bu parlaklık cilde yansır bu nedenle ciltteki ışıltı sağlayıcı etki nedeni ile halk arasında “ışık dolgusu veya gençlik aşısı ” gibi tabirler bu işlemler için kullanılır.

 Hyaluronik Asit Deri dokusunun iskeletini tasarlayan kollajen ve elastin ömürleri arasındaki boşlukları dolduran jelatinöz kıvamdaki bir destek maddesidir. Moleküler özelliklerde kılcal damar ile türevinde bölgesel besinlerin alışverişini düzenler, düzenlenebilir, yapabileceği bol su var deriyi nemlendirir, cilde dışarıdan gelen kimyasal ve mekanik hasarlara karşı tamponlayıcı özelliği vardır.

Yaşlanmaya bağlı olarak cilt hyalüronik asit içeriği dereceli olarak bileşiminde.Yirmili yaşlardan sonra hyalüronik asit’in ciltteki düzeyinin azalmaya başlaması sonucu deri elastikiyeti azalır ve bu durum kırışıklıkların ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biridir.

Ciltteki Hyalüronik asit miktarını arttırmak, zamanla yüksek miktarda kalmasını sağlamak sağlıklı bir cilt görünümünün temelidir. Cilt canlanır, yeniden yapılandırılır, doğal şekilde nemlenir, kollajen ve elastin aktivitesi artar, serbest radikallerin cildi yaşlandırıcı etkisini tamponlar.

Güzelliğin en önemli parametresi cilt kalitesidir. Derinlemesine nemli bir cilt ise pürüzsüz, canlı ve taze görünür. “Cildin çevresel faktörlere ve yaşlanmanın etkilerine karşı en önemli savunma mekanizması nem tutma özelliğidir. Cilt ne kadar nemliyse o kadar pürüzsüz görünür, çizgilere, kırışıklıklara karşı daha dirençli olur. Nemli cilt sıkı ve elastiktir.

Kısacası cildinize yoğun nem verdiğinizde sadece daha parlak, daha güzel bir cilde sahip olmazsınız, aynı zamanda ona verebileceğiniz en etkili anti-aging bakımı da sağlamış olursunuz.” Cilt nemlendirme dendiğinde aklınıza ilk gelen yüzünüze sürdüğünüz kremler mi?

Keşke çözüm bu kadar kolay olsa!!!

 “Düzenli cilt bakım alışkanliğı bile cildi nemlendirmek için tek başına asla yeterli değildir. Maalesef nemlendirici ürünler cildin yüzeyinde kalarak alt tabakalara nüfuz etmezler.  Yaşlanma dışında  Genetik faktörler, sigara içmek, kontrolsüz bir şekilde güneşlenmek de bu sorunu tetikler.”


Hyaluronic Acid içerikli enjeksiyonlar cilde derinlemesine nem veren ve etkisi uzun süre devam eden bir tedavi seçeneği   Formülün sırrı ise hyalüronik asidin farklı bir formunun kullanılması. Tedavi yeni geliştirilen ürünler sayesinde artık tek seansta bir yılı bulan etki sağlıyor.

Ben kliniğimde çok sık başvurduğum bu uygulamayı özellikle yoğun tempoda şehir koşuşturmasında çalışan cildinin ev ve klinik bakımı için yeterince vakit ayıramayan ancak sadece suyumu düzenli ve yeterli içeyim cildim ise günün her anında sıkı parlak ve canlı görünsün istiyorum diyen bayan ve hatta erkek hastalarımda tercih ediyorum.

“Her cilt tipi, deri altına enjeksiyon yöntemiyle uygulanan bu tedaviden fayda sağlayabilir. Sonuçta cildiniz ne kadar çok nem tutarsa, çevresel faktörlere ve zamana karşı o kadar güçlü bir savunma mekanizmasına sahip olursunuz.”

Erkek hastalarımızın bir kısmı botoks ve dolgu enjeksiyonlarına mesafeli yaklaşmakta her ne kadar onlara özel yaklaşımlar sunmakta olsak ta bu uygulamaları istememektedirler! İşte tam bu noktada yüze hacim vermeyen kas hareketleri üzerine etkili olmayan ancak nem tutma ve elastikiyet artışı ile ciltteki ince kırışıklıklarda son derece etkili olan bir nevi gençlik iksiri gibi etki eden bu Hyaluronic Asid enjeksiyonlarını çokça tercih ediyoruz.

  • Cilde yoğun nem verir
  • Cilt pürüzsüzlüğünü iyileştirir
  • İnce çizgileri yok eder
  • Cilt tonunu temizleyen lekelerin görünümünün hafiflemesini ayarlar
  • Cildin elastikiyetini arttırır
  • En donuk ciltlere safra, taze bir görünüm
  • açar bölgelerde de başarıyla uygulanır
  • Cildin dış etkenlere kalınlaşarak tepki vermesine dolayısıyla yaşlanmasına engel olur

Dr.İLKER YÖRÜK

ESTEDOCTOR KLINIK ÜMİTKÖY ANKARA

03122355507

 

Not : Cilt Onarım Vakti isimli paylaşımımız için Dr. İlker Yörük beye canı gönülden teşekkür ederiz. Bu tür paylaşımlar için bizi takipte kalın! Ayrıca Cilt Onarım Vakti isimli yazımızı sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments