Perşembe, Şubat 20, 2020
Ana Sayfa Teknoloji Şok Gelişme : Alibaba'da İstifa

Şok Gelişme : Alibaba’da İstifa

Şok gelişme ! Dünyanın ve Çinin en büyük e-ticare devi Alibaba’nın kurucu ortağı olan 55 Yaşındaki Çinli İş Adamı Jack Ma istifa etti.

Şok Gelişme
Jack Ma

Jack Ma Kimdir ?

Jack Ma Çinli iş adamı ve hayırsever. e-ticaret alanında faaliyet gösteren Alibaba Group’un kurucusu ve başkanıdır. 10 Eylül 1964 tarihinde Çin’de Doğdu. 1988 senesinde Cathy Zhang ile evlendi.Yine 1988 yılında Hangzhou Normal University’i başarılı bir şekilde bitirdi.

1995’te gerçekleştirdiği Amerika seyahati esnasında internetle tanışan Jack Ma, 1999 yılında Çin’e dönerek Alibaba’yı Hangzhou kentinde küçük bir apartman dairesinde kurmuştu. Ma, 1999’dan şimdiye kadar, teknoloji dünyasındaki yatırımları sayesinde en son açıklanan verilere göre 40 milyar dolarlık servetin sahibi oldu. 2015 yılındaki verilere göre dünyanın 33. Çinin ise 2. en zengini listesinde kendine yer buldu.Bu arada Jack Ma için Hangzhou Olimpiyat Spor merkezi stadyumunda veda partisi düzenleneceği açıklandı. Bu stad 80 bin kapasiteye sahip bir mekan.

Jack Ma Geçen yıl verdiği bir röportajda emekli olup öğretmenlik yapma isteğinin olduğunu belirterek şirketteki görevinden istifa edeceği sinyalini vermişti.

Şok gelişme olarak yayınladığımız bu haber aslında hayatın rutin durumlarından birisi olsa gerek.Hayat ve zaman sürekli akıp gidiyor.Ve hiç bir görev kalıcı değil.Şahsi düşüncem bu kadar servete bende sahip olsam bende bırakırdım. Hayata bir kere geliyor insan. Çalışmaktan ve daha fazla kazanma hırsından dolayı çok değerli şeyleri kaybediyor bence. En önemli kaybı ise bence aileye yeteri kadar vakit ayıramamak oluyor. Jack Ma’nin bu kararı her şeyin para ile ölçülemeyeceğini gösteriyor hayatta.Kendisine bundan sonraki hayatında mutluluklar diliyoruz.Sizleri Jack Ma’nin kendisi tarafından paylaşılan bir kaç anektodla baş başa bırakıyoruz.

İşte O İlham Verici Sözler

  • Gerçek başarısızlık, hiçbir şey denemeden öylece oturmaktır.
  • Başarının tek şartı samimi bir şekilde azimli, çalışkan ve tutkulu olmaktır.
  • Hayattaki en büyük tutkunuzun işiniz olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen büyük bir yanılgı içindesiniz ve bunun doğru olmadığını bir gün anlayacaksınız. Çünkü bu dünyaya bir defa geliyoruz ve hayat, keşfedilmeyi bekleyen sayısız güzellikle dolu.
  • Rakipleriniz sizden küçük ve güçsüz olsa bile onları asla hafife almayın. Bu hataya düşmek, kaybetmeyi baştan kabul etmektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments