Perşembe, Şubat 20, 2020
Ana Sayfa Sağlık Tedaviden Sonra Değişen İnanılmaz 6 Hayat

Tedaviden Sonra Değişen İnanılmaz 6 Hayat

Uyuşturucu ! Hem kullananı yıkan bir bağımlılık hem de aile ve toplumu ! Maddi zararı bir yana sağlık boyutu daha çok yıkıcı şüphesiz. Arkadaş ortamı veya ailedeki huzursuzluk tetikliyor madde bağımlılığını. Bir kereden bir şey olmaz diyerek başlayan çözüm bulunmazsa sonu ölümle noktalanan yok oluş.Tedaviden Sonra Değişen İnanılmaz 6 Hayat . Bu resimler her şeyi anlatıyor.

Başlangıçta kişilerin uyuşturucu kullanma sebebi ne olursa olsun, önlem alınıp aile desteği ile tedavi yolu ile bağımlılıktan kurtulmanın çareleri aranmalı. Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer güzellikte. Ve dünyada fırsatlar hiç bitmiyor. Sadece karar verip azmederek sevdiklerinizin de desteğini aldığınızda bu iş gerçekten zor olmasa gerek. Birazdan uyuşturu kullanmış bireylerin madde bağımlısı iken ve uyuşturucuyu bıraktıktan sonraki inanılmaz değişimini gösteren 6 resme hep beraber bakacağız. Unutmayın bir umuttur yaşamak !

İnanılmaz Değişimi Gösteren 6 Resim

Tedaviden Sonra Değişen  İnanılmaz  6 Hayat
Bu bayan neredeyse her gün ve yüksek dozda uyuşturucu kullandığını ve sokaklarda yaşadığını belirtmiş.2018 Yılında tutuklandığında bırakma kararı alıyor uyuşturucu denen illeti. Bıraktıktan sonraki değişim gözler önünde !
Tedaviden Sonra Değişen  İnanılmaz  6 Hayat
Değişimin böylesi olamaz dediğinizi duyar gibiyim. Madde bağımlısı iken ki bayanın yüzüne dikkat edin lütfen. Bir bıkkınlık ve yorgunluk hissi uyandırıyor umutsuzluk yani. Fakat tedaviden sonra o hislerden hiç bir şey kalmamış. Yüzüne nur gelmiş derler ya aynı o ifade bu resimde kızımızın yüzüne yansımış.
Tedaviden Sonra Değişen  İnanılmaz  6 Hayat
Beni etkileyen bu resimdeki bayanın değişimi oldu. O illeti kullanırken zayıflığına bakarmısınız ? Tedavi olma kararı aldıktan sonra 2 yılda bu duruma gelmiş.
4 Yıl gibi uzun bir sürede madde bağımlılığından kurtulan bir kişi imiş.Şimdi tertemiz yeni bir hayata başladığını belirtiyor kendisine soranlara.
Tedaviden Sonra Değişen  İnanılmaz  6 Hayat
21 yaşımda percocet hapları ile başlamış madde bağımlılığı. 24 yaşında erinle tanıştığını söylüyor gazeteciye.27 yaşına kadar 8 kez yüksek dozda eroin aldığını da eklemiş.28 yaşında her ne olursa olsun eroini bırakma kararı ile tedaviye başvuruyor. 2. resimde ki resmi 30 yaşında çektirmiş. Ve çocuğu olmuş bu arada.Tebrikler.
15 yıl boyunca madde ve alkol bağımlılığı sürmüş. Hırsızlık ve sokakta yaşam üstüne tuz biber olmuş.Banyo bile yapmamış bağımlılıktan dolayı.Ama tedavi kararı aldıktan sonraki değişim takdirlik.

Madde bağımlılığı gerçekten bireyi daha sonrada toplumu yok eden bir hastalık. Bence madde bağımlılığını yok etmek için mücadeleye herkes destek vermeli. Seminerler organizasyonlar düzenlenmeli. Toplumu bilinçlendirmek için en etkili yollar bunlar diye düşünüyorum. Allah korusun ileride sizin çocuğunuzda bu duruma düşsün istemiyorsanız destek vermeniz önemli.Tedaviden Sonra Değişen İnanılmaz 6 Hayat umarım bizlerde empati oluşturmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments