Perşembe, Şubat 20, 2020
Ana Sayfa Yok Artık Yok Artık ! Dünyanın En Saçma Kanunları

Yok Artık ! Dünyanın En Saçma Kanunları

İnsan yaşamının olduğu yerlerde hayatın düzenini sağlamak için kanunlar veya anayasada belirlenmiş haklar var. Bunlar gerçekten fayda getirmektedir insan hayatına. Ama az sonra okuyacaklarınız pes artık dedirten kanunlar. Evet yanlış duymadınız dünyada gerçekten var olan bu kanunlara yok artık deyip güleceksiniz de :).Gerçekten Yok Artık diyelim. İşte bu kanunlardan sadece bir kaçı.

Kaliforniya : Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatısında, Pasifik Okyanusu kıyısında yer almaktadır.Bu eyalette öyle bir kanun varki beni kırdı geçirdi.

kurbağa

Kaliforniya’da kurbağa zıplama yarışması sırasında ölen kurbağa yenemez.

Kaynak:  Kaliforniya eyaleti yasama meclisi

MARYLAND : Maryland ya da Marilend, ABD’nin eyâletlerinden birisidir. Chesapeake Körfezinin kuzeydoğusundadır. Doğusunda Delaware ve Atlas Okyanusu güneyinde Virjinya, kuzeyinde Pensilvanya vardır.

Bu yasa yeni evlenenler için kötü bir haber olması gerek. Bu eyalette oral seks yasak :). Erkekler için kötü bir durum olsa gerek.  İhlalde bulunan bir kişi bu kabahatten suçlu sayılıyor, ancak devletin yasayı uyguladığı bilinmemektedir.

Kaynak : Maryland Yasama Meclisi

Oregon : regon, ABD’nin eyaletlerinden birisidir. Pasifik kıyısında yer alan eyalet, kuzeyde Washington, güneyde Kaliforniya ve Nevada, doğuda ise Idaho ile komşudur. 

Yolun yanına bir kap idrar veya dışkı maddesi bırakmak, A Sınıfı bir kabahattir. Ve onu araçtan da dışarı atamazsınız. Bizim Türkiye’de arabayı durdurup yol kenarında işeyenleri görseler vay hallerine :). Yok Artık dediğinizi duyar gibiyim.

Kaynak : Oregon Eyaleti Yasama Meclisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

HAYAT GÜZELDİR

Hayat Güzeldir 15 Ağustos 2011, 13:05 Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Zorluklar beraberinde kolaylık getirecektir şüphesiz. Biz...

KÜÇÜK ŞEYLER

Kıymetli ağabeyim ve büyüğüm Prof. Dr. Abdulkadir İlgen'in kaleminden küçük şeyler isimli hatıra.. Teşekkürler yüreği güzel insan... 4...

Venüsün Güzelliği

Gökyüzünde güneş ve aydan sonra en parlak olan cisim; Venüs… Arapça adı ile Zühre, halk arasında Çoban ya da...

Hamsi Kadar Olamıyoruz!

İnsanız, sanırdım… Hamsi KADAR OLAMIYORUZ! Öyle değilmiş! Uygulayan ama insan olmayan canlıları bakıp öğrenemeyişimizden...

Recent Comments