Herkesin kendisine göre bir hayat hikayesi elbette vardır.Ancak ünlülerin veya iş adamların hikayeleri daha çok merak ediliyor.İşte onlardan bazılarının zenginlik hikayeleri.

Zenginlik bize ne iyilik eder ne kötülük; her ikisi için de malzeme verir. Lokman hekim

Celine Dion

zenginlik

Celine Dion, Kanada’da on dört kardeşin en küçüğü olarak büyüdü. Ailesi, Dion ve kardeşlerini büyütmeye çalışırken zor zamanlar geçirdi.  Dion müzik yeteneklerini fark etti ve küçük yerel etkinliklerde sahne almaya başladı. “My Heart Will Go On” ve “It’s All Coming Back To Me Now.” gibi şarkılarla müzik listelerinin tepesine tırmanmayı başardı.

Şöhreti yükselirken, sanatçının zenginliğide yükselmeye devam etti.Şu an serveti  Halen 800 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: ThoughtCatalogue

Steve Jobs

zenginlik

Bir göçmen ailenin iki çocuğundan biriydi ve 23 yaşında milyoner oldu

Steve Jobs şimdi modern tarihin en büyük zihinlerinden biri olarak yüceltilmiş olmasına rağmen, buralara mütevazi bir hayattan geldi. Bilgisayarlardan çok etkilendi.İlk dönemden sonra üniversiteden ayrıldıktan sonra, video oyunu yapım şirketi Atari’de çalışmaya başladı. Bir süre sonra, Jobs ilk Apple cihazını Steve Wozniak ile birlikte tasarladı. Yaptığı işler bir çok şirket tarafından takip ediliyordu. Hatta , kaynak sağlamak için gittikleri Intel onlara fon sağlamayı kabul etti.

Henüz 23 yaşındayken, serveti 1 milyon dolar değerindeydi. Jobs, Forbes’in o zamanki ülkenin en zengin halkı listesindeki en genç iş adamıydı 24 yaşında yaptığı işten 10 milyon dolar kazandı ve 25 yaşındayken ise servetini 100 milyon dolarlık bir seviyeye çıkardı.

2011 yılında serveti 56 yaşında iken vefat etmeden önce, 10 milyar dolar değerinde idi.

Kaynak: ScoopWhoop

Larry Ellison

zenginlik

Oracle’ın kurucusu olan Larry Ellison, 71,1 milyar dolar değerinde hatrı sayılır bir sevete  sahip. Ellison, Brooklyn, NY’da doğdu.Annesi boşanmıştı. Ancak, Larry teyzesi ve amcası tarafından büyütüldü. Teyzesi vefat ettikten sonra,  Kaliforniya’ya taşındı ve burada tuhaf işler yaparak geçimini sağladı.

Sonunda, 1977’de Oracle adında küçük bir yazılım geliştirme şirketi kurdu. Şu anda dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri.

Kaynak: Inc

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here